تبلیغات
شیعه دانلود - تست هوش

شیعه دانلود

تیشرت محرم

wWw.Rooholamin.iR

برای دریافت جدیدترین مطالب روز جهان تشیع در ایمیل خود لطفا آدرس ایمیل خود را در زیر وارد کنید

تست هوش

پاسخها در انتها آمده است.
آزمون هوش 1 - فرض کنید راننده یک اتوبوس برقی هستید. در ایستگاه اول 6 نفر وارد اتوبوس می شوند ، در ایستگاه دوم 3 نفر بیرون می روند و پنج نفر وارد می شوند . راننده چند سال دارد ؟

آزمون هوش 2 - پنج کلاغ روی درختی نشسته اند ، 3 تا از آنها در شرف پرواز هستند حال چه تعداد کلاغ روی درخت باقی می ماند؟

آزمون هوش 3 - چه تعداد از هر نوع حیوان به داخل کشتی موسی برده شد ؟

آزمون هوش 4 - شیب یک طرف پشت بام شیروانی شکلی ، شصت درجه است و طرف دیگر 30 درجه است . خروسی روی این پشت بام تخم گذاشته است، تخم به کدام سمت پرت می شود ؟

آزمون هوش 5 - این سوال حقوقی است . هواپیمایی از ایران به سمت ترکیه در حرکت است و در مرز این دو سقوط می کند ، بازمانده ها را کجا دفن می کنند ؟

آزمون هوش 6 - من دو سکه به شما می دهم که مجموعش 30 تومان می شود. اما یکی از آنها نباید 25 تومانی باشد . چطور ؟

پاسخ به تستهای معما در ادامه مطلب ...

پاسخ به سوالات آزمون هوش (معماها)

پاسخ آزمون 1 - راننده اتوبوس هم سن شما باید باشد . چون جمله اول سوال می گوید " تصور کنید که راننده اتوبوس هستید."
پاسخ آزمون 2 - همه کلاغ ها ، چون آنها فقط " در شرف پرواز " هستند و هنوز از روی درخت بلند نشده اند. ( اگر جواب شما 2=3-5 بوده بدانید محاسبات جلوی تفکرتان را گرفته است!)
پاسخ آزمون 3 - هیچ . آن حضرت نوح بود که حیوانات را به کشتی برد و نه حضرت موسی ( "چه تعداد " جلوی فکر کردن شما را گرفته است.)
پاسخ آزمون 4 - هیچ کدام . خروس ها که تخم نمی گذارند. اگر شما سعی کردید جواب توسط محاسبات و مقایسه اعداد بدست آورید ، شما دوباره به وسیله اعداد منحرف شدید.
پاسخ آزمون 5 - بازمانده ها را دفن نمی کنند . آنها جان سالم بدر برده اند . شما به وسیله کلمات حقوقی و دفن کردن منحرف شده اید.
پاسخ آزمون 6 - یک 25 تومانی و یک 5 تومانی . به یاد بیاورید ( فقط یکی از آنها ) نباید 25 تومانی باشد و همین طور هم هست . یک سکه 5 تومانی داریم. شما با عبارت " یکی از آنها نباید … " فریب خوردید!

 

   تاریخ: جمعه 3 تیر 1390

  برچسب ها: تست هوش، معما، آزمون هوش، هوش سنج، سوال هوش، تیز هوش، شیعه دانلود،